ПК „Финанси и бюджет“ с изнесено заседание в Икономически университет – Варна
Икономически университет – Варна ще бъде домакин на днешното заседание на ПК „Финанси и бюджет“ към Общинския съвет. Заседанието с начален час 14:00 ще се проведе в Зала 1 /партерен етаж/.
Проектът за дневен ред включва 14 точки. Една от тях е предоставяне на финансова помощ от общинския бюджет за възстановяване на щетите и за подпомагане на пострадалите от наводнението в Бургаско в края на октомври. Предложението на кмета Иван Портних е на Община Бургас да бъдат дадени 80 000 лева, а на Община Камено – 10 000 лева.
Осигуряването на средства за ремонтни дейности на пътя Варна – Добрич също фигурира в дневния ред на заседанието. Предвижда се от общинския бюджет да бъдат отпуснати до близо 5 000 лв. с ДДС за полагане на хоризонтална маркировка на пътната отсечка, попадаща в границите на града.
Съветниците ще обсъдят и предложение от кмета относно даване на съгласие за осигуряване на заемообразно финансиране от бюджета на Община Варна за 2017 г. Средствата в размер до 96 000 лева са за покриване на допустими разходи по проект за подобряване качеството на въздуха във Варна, финансиран от Оперативна програма „Околна среда“ 2014-2020 г.
